4 czerwca 2003 roku, w Starych Siołkowicach, w budynku byłego szpitala rejonowego przy ulicy Piastowskiej, Caritas Diecezji Opolskiej uruchomiła dom.

Dom dla ludzi na finiszu ziemskiego życia. Finiszu pełnego fizycznego bólu i cierpienia. Centrum Opieki Paliatywnej – hospicjum.

W niedzielne popołudnie, 1 lipca 2018, pracownicy tej placówki przygotowali jubileuszowy festyn. Muzyczna biesiada, występy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas, grup i par tanecznych, mażoretek, cheerleaderek, Studia Piosenki, “Siołkowiczanek” i orkiestry Select Band stworzyły radosną oprawę jubileuszu.

Tłumy ludzi skorzystały z zaproszenia Caritas. Tak duża frekwencja była deklaracją uznania i podziękowania dla personelu hospicjum, tworzącego autentyczny dom dla ciężko chorych, umierających ludzi. 15 lat ciężkiej pracy i tyle samo troski o godność człowieka do ostatniej chwili życia.

Piękny jubileusz był radosnym spotkaniem pracowników i wolontariuszy Caritas, rodzin pacjentów hospicjum, naszych mieszkańców i gości. Festyn na rozpoczęcie wakacji dostarczył wszystkim wiele radości i był też dyskretnym przypomnieniem o postawach bycia za życiem. Do końca, mimo choroby, cierpienia, bólu, łóżka.

Dziękujemy siołkowickiemu Hospicjum Caritas za 15 lat bezcennego świadectwa.