Gala Finałowa konkursu „Sołectw@ w sieci”W środę 2 lipca w Warszawie, w Senacie RP odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Sołectw@ w sieci”. Do konkursu zgłoszone zostały 232 strony internetowe, które oceniane były m.in. pod kątem funkcjonalności i dostępności. 

W pierwszym etapie jury wyłoniło 16 finalistów, po jednym z każdego województwa – bardzo cieszymy się z tak wielkiego sukcesu, jakim jest zajęcie przez naszą stronę internetową 1 miejsca w województwie opolskim. W kolejnym etapie spośród 16 finalistów wybrano i nagrodzono administratorów trzech najlepszych stron. Niestety nie znaleźliśmy się w czołówce, wygrała strona www.ochaby.pl (woj. śląskie), drugie miejsce zajęła witryna www.chroberz.info (woj. świętokrzyskie), trzecie natomiast strona www.wylatowo.pl (woj. kujawsko-pomorskie).

 

W trakcie trwania konkursu odbywał się jednocześnie plebiscyt publiczności – obywatele za pośrednictwem strony internetowej mogli oddawać glosy na wybrane witryny. Strona Siołkowic zebrała 46 głosów, niestety niewystarczająco aby uplasować się na pierwszym miejscu.