W tym roku nie możemy zaprosić wszystkich dzieci na codzienne Roraty, ale to nie znaczy, że rezygnujemy z tego wyjątkowego przeżycia duchowego. Wręcz przeciwnie.

Dołóżmy wszelkich starań do pobożnego przeżywania Rorat w Kościele domowym za pośrednictwem transmisji. Msze św. roratnie będą odprawiane w naszej świątyni od poniedziałku do piątku o 18.00

Ze względu na limit wiernych w kościele, dzieci będą podzielone na grupy. Plan na tydzień 06/13 grudzień 2020 .

  • poniedziałek: 7.00 i o 18.00 (dzieci młodsze, kl. I, III, V i VII)
  • środa: 7.00 i o 18.00 ( II, IV, VI, i VIII)
  • czwartek: 18.00 (dzieci młodsze, kl. I, III, V i VII)
  • piątek: 18.00 ( II, IV, VI, i VIII) i o 19.00 (młodzież 16+)
  • sobota: 8.00.

Już dzisiaj, po Mszach św. i po Nieszporach, oraz przez cały tydzień po Roratach, dzieci mogą odbierać pakiety z obrazkami. Rodzic może odebrać pakiet obrazków dla dziecka, które z rożnych powodów nie może przyjść do kościoła, a będzie uczestniczyło w Roratach korzystając  z transmisji. W tym roku nie będzie losowania nagród.

Zachęcam do tego, aby odpowiednio przygotować miejsce przeżywania Rorat w domu, tzn. zadbać o porządek w pokoju, postarać się o wieniec adwentowy, zapalić lampion, drugi lampion można postawić w oknie, wygasić światło na początku Mszy św., tak jak w kościele. Proszę rodziców, aby razem z dziećmi uczestniczyli we Mszy św. roratniej w Kościele domowym.

Oto kilka zdjęć z przygotowania wystroju na tegoroczne roraty: