Kamera widokowa Stare Siołkowice
Kamera widokowa Stare Siołkowice

Kamera widokowa – co dalej?

28 lutego b.r. rozpoczęliśmy zbiórkę na kamerę widokową w Starych Siołkowicach! Najwyższy czas na odrobinę świeżych informacji w tej kwestii.

Drodzy czytelnicy! Drodzy mieszkańcy i sympatycy naszej strony z kraju, a także zza granicy!

W pierwszej kolejności chcielibyśmy Was podziękować za Wasze ogromne zaufanie, którym nas darzycie. To niesamowite w jak krótkim czasie udało nam się osiągnąć cel zbiórki! Jesteśmy pod wrażeniem, ze jesteście dla nas takim wsparciem i doceniacie wkład naszej pracy w tę stronę internetową oraz w powstające przedsięwzięcia w naszej miejscowości. Za to jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni i za każdy wpłacony datek chcieliśmy każdemu z Was podziękować.

Niestety jak wiecie, przedsięwzięcia mają to do siebie, że część społeczeństwa będzie je popierać, a inna część krytykować. Zapewniany jednak, że w naszej intencji nie leży monitorowanie, ani śledzenie kogokolwiek.

Jak to w życiu bywa od pomysłu do realizacji nie minęło sporo czasu, ale gdzieś w całym społecznym zaangażowaniu przegapiliśmy niestety fakt skonsultowania tego pomysłu z gminą i oczywiście, było to błędem z naszej strony, za który Was przepraszamy. Złożyliśmy więc z opóźnieniem pisemny wniosek o możliwość zamontowania kamery u naszych włodarzy i obecnie oczekujemy na informację zwrotną.

Nie jest to całkowicie nowy wniosek, a jedynie prośba o przedłużenie pozytywnej decyzji odnośnie zainstalowania kamery internetowej na wieży OSP z roku 2014 – kamera zainstalowana za przyzwoleniem gminy kilka lat temu na wieży strażnicy cieszyła się ogromną popularnością, jednak z przyczyn technicznych nastąpił jej demontaż. Pisemnie zatem wznowiliśmy prośbę o przedłużenie tego pozwolenia.

Ubolewamy nad tym, ale z przyczyn niezależnych od nas musieliśmy niestety zmienić lokalizację montażu kamery i nie będzie to wieża kościelna, ale wieża strażacka. Na razie oczekujemy na informację zwrotną z Urzędu Gminy, ale chcielibyśmy Was zapewnić, że szanujemy Wasze darowizny i dołożymy wszelkich starań, by cel został zrealizowany. 

Dziękujemy za Wasze wparcie i wyrozumiałość.