Kolejne piękne miejsce w centrum Starych Siołkowic. Plac wokół pomnika Jakuba Kani odzyskał dawny blask.

Pomnik Jakuba Kani jest niewątpliwie częścią historii naszej miejscowości, jednak w ostatnich latach jego blask nieco przygasł. Może to za sprawą całego obejścia, które niczym specjalnym się nie wyróżniało? Dobrze, że podjęto odpowiednie kroki, aby to zmienić.

W ramach funduszu sołeckiego w czerwcu ruszył I etap rewitalizacji pomnika Jakuba Kani i placu wokół niego – pomnik został odnowiony.

W tym tygodniu zakończył się II etap – powstały kaskady kwiatowe, nowe nasady zieleni i pojawiły się ozdobne elementy z dekoracyjnego kamienia. Zniknęła studzienka burzowa, na której stanęła betonowa donica.

Wystrój tego miejsca będzie się zmieniał adekwatnie do pory roku. Wiosną pojawią się tu bratki i tulipany, jesienią zaś przepiękne wrzosy. Całkowity kosz rewitalizacji pokryty zostanie z budżetu sołeckiego.

Kostka granitowa, która została wykopana podczas przebudowy ul. Klapacz, znalazła swoje drugie przeznaczenie – teraz jest obrzeżem na placu i upiększa certum Siołkowic. Leciwa lipa pod którą znajduje się pomnik również doczekała się przycięcia, tak aby pomnik widoczny był w całej okazałości.

Tym sposobem nieco zapomniane miejsca nabrało nowego blasku i pięknie  wkomponowało się w estetyczne centrum Starych Siołkowic.