Jeszcze do 30.01 OSP Stare Siołkowice zbieram maskotki ,,Misie Ratownisie”. Pierwsza góra pluszaków została już przekazana do naszych przyjaciół z OSP GRODZISKO, z skąd trafią do wszystkich sił ratowniczych woj. Opolskiego.

 

Wszystkie miśki, które uda nam się jeszcze zebrać trafią do Zespól Szkół Budowlanych im. Jana Pawła ll w Opolu, skąd zostaną odebrane przez Fundację Wsparcie112.

Strażacy z OSP Stare Siołkowice wraz z akcją ,,Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka” ruszyli z kolejną akcją „Misie Ratownisie”, która na celu zbiórkę pluszaków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach i pożarach.

Miś ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie / odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!

Jeśli ktoś posiada PLUSZAKI (używane, nowe, czyste, nie zniszczone) może je przekazać służbom ratunkowym. Pluszaki trafią do dzieci poszkodowanych w wypadkach. Czasami wystarczy jedna mała maskotka, aby odwrócić uwagę dziecka od zaistniałej, nie raz krytycznej sytuacji.

Osoby chętne, które chcą wesprzeć akcję, prosimy dostarczyć pluszaki do remiza OSP Stare Siołkowice – każdy piątek w godz. 18:00 – 19:00. Misie zbierała cała Polska! Dziękujemy!