Nowy wóz strażacki OSP Stare Siołkowice miał już niejeden chrzest bojowy, teraz przyszedł czas na kolejny chrzest, ale bardziej uroczysty! 

W grudniu nasi strażacy zorganizowali huczne powitanie fabrycznie nowego auta strażackiego! To wydarzenie mimo kiepskiej pogody, przyciągnęło tłumy mieszkańców i nie tylko.

Pisaliśmy o tym wydarzeniu: Nowy wóz strażacki wart ponad 865 tys. zł trafił do strażaków OSP Stare Siołkowice! Teraz najwyższy czas na uroczystsze poświęcenie samochodu strażackiego!

Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Siołkowicach serdecznie zaprasza na uroczyste poświęcenie samochodu strażackiego w piątek dnia 03.05.2019r.

Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00 w parafialnym kościele w Starych Siołkowicach. Po uroczystym apelu i ceremonii poświęcenia będzie chwila na “zwiedzanie” nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 18.340 4×4 BB. Swoją obecność zapowiedzieli również strażacy z z miejscowości Ziegelbach.

Ponadto od godz. 20:00 dla wszystkich chętnych darmowa zabawa taneczna w restauracji “Śtantin”. Zabawę poprowadzi zespół “Atlantis”.

Program uroczystości:

  • 14:30 – Zbiórka przed remizą OSP Stare Siołkowice i przemarsz pod kościół
  • 15:00 – Msza Święta do św. Floriana w intencji strażaków i ich rodzin z okazji przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Stare Siołkowice
  • 16:10 – Apel i uroczyste poświęcenie samochodu strażackiego
  • 20:00 – Zabawa Taneczna dla wszystkich w Restauracji “Śtantin” – wstęp wolny – bawi zespół “Atlantis”
OSP Stare Siołkowice zaprasza na uroczyste poświęcenie samochodu strażackiego!

OSP Stare Siołkowice zaprasza na uroczyste poświęcenie samochodu strażackiego!