Bardzo wielu mieszkańców i gości Starych Siołkowic przyjęło zaproszenie i przybyło do “Śtantina” na misyjne spotkanie z naszym szanownym gościem.

Padre Manfredo Knossalla, przebywający w rodzinnych stronach, przybliżył nam 45 lat swej pracy w dalekiej Brazylii, która leży i tak niedaleko Siołkowic……. Opowiadał o swoich młodzieńczych fascynacjach krajem Amazonii, etapach edukacji, misyjnych wezwaniach, które nie zawsze były łatwe i spokojne. Wspominał rodzinę, przyjaciół, życiowych towarzyszy i kolejne etapy służby na brazylijskiej ziemi. Pytano go o ulubione miejsce w tym kraju, o zwyczaje, warunki mieszkaniowe i …… codzienne menu! Wysłuchaliśmy wielu anegdot i ciekawych opowieści. Wspaniałe prezentacje audiowizualne przeniosły gości o 7500 km dalej. Do Brazylii, której Ksiądz Knossalla poświęcił całe swoje życie. Nigdy nie pomyślał o zakończeniu swej misyjnej służby. Zawsze wraca tam, gdzie w 1973 roku posłała go Opatrzność Boża. Do swoich. Do ludzi, którzy potrzebują ewangelizacji, ukierunkowania siebie w stronę sensu życia.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie(!) przybyli dla Padre Manfredo. To nasz znakomity siołkowiczanin. Wielki człowiek, choć bardzo skromny, zawsze jakby w cieniu. Zawsze jednak radosny i pełen energii.

“Jak Bóg da” – odpowiada na kolejne swe plany. My wierzymy mocno, że w przyszłym roku będzie znowu wraz ze swoimi brazylijskimi parafianami w Starych Siołkowicach. To będzie Jego złoty jubileusz kapłański. Niech Pan Bóg da!