Dawniej siołkowickie dzieci w uroczystość Wszystkich Świętych wyczekiwały wieczoru, wtedy bowiem wraz z rodzicami udawały się pod osłoną ciemności na cmentarz, a drogę oświetlały im fakle.

Fakle to papierowe lampiony zawieszone na drążku, wewnątrz których dawniej paliły się świeczki – symboliczne światełko dla zmarłych.

Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice zaangażowało się w reaktywację tego nieco zapomnianego zwyczaju, uczy on bowiem nasze dzieci okazywania szacunku do zmarłych. Dla dzieci wyjście na cmentarz z faklami zawsze było czymś wyjątkowym i bez względu na to, jakim ogniwem napędzamy dzisiejsze lampiony, niech ta tradycja pielęgnowana w Siołkowicach od wielu pokoleń nie zginie.

Zapraszamy serdecznie wszystkie siołkowickie dzieci wraz z rodzicami na wyjątkową, wieczorną procesję z faklami – lampionami.

 

Uroczystość Wszystkich Świętych
1 listopada 2019 r
godz. 17:30
zbiórka pod kościołem 

 

Spotykamy się pod kościołem, skąd modlitewną procesją przejdziemy ulicą Zapłocie na siołkowicki cmentarz. Na zakończenie procesji, na wszystkie dzieci czekać będzie słodka niespodzianka.

Dla wszystkich chętnych w niedzielę 27.10.2019, po każdej mszy świętej, rozprowadzane będą papierowe fakle – lampiony.
Zaprasza
Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice

Fakla - Światełko dla zmarłych Stare Siołkowice

Fakla – Światełko dla zmarłych Stare Siołkowice

Uwaga!!! Chwilowy brak lampionów!
Fakle – lampiony będzie można ponownie nabyć w dniu Uroczystość Wszystkich Świętych i po różańcu!