Polska złota jesień to magia nie tylko kolorowych bukietów z liści, żołędzi czy kasztanów, w naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA.

W drugim tygodniu października w dniach 05-09.10.2020r., zorganizowaliśmy „Tydzień dyni”. Dzięki uprzejmości przyrody, która stworzyła te warzywa w ciekawych kształtach i różnorakich kolorach oraz we współpracy z rodzicami udało nam się zgromadzić kilkadziesiąt pięknych dyni. Warzywa ozdobiły nasze sale dydaktyczne, podwórko, urozmaiciły codzienne zajęcia oraz oczywiście królowały na jadalni.

W tym wyjątkowym tygodniu dzieci mogły spróbować różnych potraw z dyni m.in.: zupa dyniowa, kompot z dyni, ciasto dyniowe, a w środę 7 października wszystkie dzieci ubrane były w dyniowych kolorach. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie. Królował oczywiście kolor pomarańczowy, ale nie brakowało również innych barw. Dynia była również bohaterką na zajęciach plastyczno-technicznych, gdzie dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością. Powstały dyniowe zwierzątka  – kotek, stonoga, biedronka, pszczółka, świnka.

Zajęcia sportowe na świeżym powietrzu również odbyły się w towarzystwie dyni – dyniowy tor przeszkód, berek z dynią. W tych dniach dzieci poznały też piosenki o dyni.  Dyniowe dekoracje, smakołyki to wszystko pozwoliło odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim pozwoliło na wspaniałą wspólną zabawę, w którą zaangażowane były przede wszystkim dzieci  i nauczyciele, jak również rodzice.