W wieku 83 lat zmarł ksiądz Jerzy Kowolik. Wyświęcony w 1959 roku. Pełnił funkcję wikariusza w Raciborzu, Zabrzu, Bytomiu i Naczęsławicach, gdzie od 1974 roku był proboszczem.

Wykładowca oraz inicjator i jednocześnie opiekun Pielgrzymki Chórów Kościelnych na Górę Świętej Anny. W ostatnich latach kapłan – emeryt w swojej rodzinnej parafii NMP Królowej Aniołów w Popielowie.

Ksiądz Kowolik był nam dobrze znany, często gościł w naszej parafii, był organizatorem licznych koncertów w naszym kościele oraz inicjatorem Chóru Świętego Michała Archanioła.

Pogrzeb ks. Kowolika odbędzie się w środę (4 grudnia) o godz.11.00 w Naczęsławicach. W związku z tym organizowany jest transport autobusowy na ceremonię.

Osoby, które pragną uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu księdza radcy, proszone są o zgłoszenie się u pani sołtys Korneli Slugi (tel. 606 962 650). Odjazd będzie w godzinach porannych z Popielowa i Starych Siołkowic (dokładną godzinę podamy po ustaleniu z przewoźnikiem). Prosimy o przekazanie informacji w rodzinach.