Instalacje stajenek w kościołach ukierunkowują nasze myśli i uczucia. W stronę Boga – który stał się Człowiekiem.
Żeby łatwiej nam było uwierzyć we wszechmoc Boga. W jego miłość. Bóg rodzi się dyskretnie, wśród powszednich elementów krajobrazu. Zaprasza cicho i cierpliwie nas wszystkich. Do wejścia na drogę do Betlejem. Dekoracja w kościele ma nam pozwolić na chwile zadumy i rozmyślań. I budzić w nas radość.
Więcej informacji na temat historii siołkowickiej stajenki oraz unikatowe zdjęcia w artykule: Siołkowicka stajenka – jak zmieniła się na przestrzeni lat [ZDJĘCIA].


![Ale piękna! Nowa stajenka w siołkowickim kościele! [ZDJĘCIA] Nowa stajenka w siołkowickim kościele!](https://staresiolkowice.pl/wp-content/uploads/2021/12/net_stajenka_siolkowice_2021-1.jpg)