Ogłoszenia Parafialne – Intencje Mszalne
Tydzień: 22.11.2020 – 29.11.2020

Niedziela – 22 listopada – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

7.30 O błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., lektorów, ministrantek i ministrantów oraz dla ich rodzin.

9.00 Za + męża Pawła Klimka, ++ rodziców z obu stron, krewnych i za dusze w czyśćcu cierpiące.

10.30 1) Za + Huberta Kupczyka, ++ rodziców z obu stron i za dusze w czyśćcu cierpiące.

2) Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha św. i opiekę Maryi dla Gertrudy i Johanesa z okazji 50. rocznicy ślubu. (transmisja)

15.00 Nieszpory.

 

Poniedziałek – 23 listopada

8.00 Za + Marię Thomę oraz za dusze w czyśćcu cierpiące – od Róży różańcowej.

10.30 Msza św. pogrzebowa za śp. Magdalenę Młynek, l. 96.

 

Wtorek – 24 listopada – Św. męczenników Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy, wspomnienie

17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

18.00 Za + córkę Ewę, + męża Józefa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

(Za + Alfreda Galajckiego w 30. dzień po śmierci)

 

Środa – 25 listopada

8.00 Za + męża Jana Kubisa, ++ z pokrewieństwa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

10.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Gerarda Lukę, l. 68.

 

Czwartek – 26 listopada

17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

18.00 Za ++ rodziców Łucję i Ryszarda Warzechów, + brata Manfreda, ++ dziadków z obu stron i za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

Piątek – 27 listopada

17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

18.00 Za ++ rodziców Józefa i Katarzynę Gregulców, teścia Horsta Fracha, szwagierkę Krystynę,
++ z rodzin Frachów i Gegulców, ++ z pokrewieństwa i za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

Sobota – 28 listopada

13.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski oraz z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha św. i opiekę Maryi dla Urszuli i Jana Kubisów z okazji 25. rocznicy ślubu.

18.00 Msza św. niedzielna: Za + mamę Gertrudę, poległego ojca Michała, ++ rodziców Agnes i Rocha, brata Herberta, ++ z pokrewieństwa oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

I Niedziela Adwentu – 29 listopada

7.30 Za ++ mamę Bibiannę Kociok, ojca Henryka, ++ z pokrewieństwa z obu stron i za dusze w czyśćcu cierpiące.

9.00 Za + mamę Victorię Pampuch i jej męża Wilhelma, + brata Alojzego i jego żonę Rozalię,
++ z rodzin Pampuchów, Gamrothów i Kuligów oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

10.30 Za + ojca Konstantego Macioszka, mamę Annę, ++ synów Józefa i Horsta, + zięcia Norberta oraz za dusze w czyśćcu cierpiące. (transmisja)

15.00 Nieszpory.

Informacja RODO: Powyższe intencje są do użytku wewnętrznego wspólnoty parafii pw. św. Michała Archanioła w Starych Siołkowicach.

Ogłoszenia parafialne
22 XI 2020

  • Zapraszam na Nieszpory, dzisiaj o 15.00.
  • Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek 9.00 – 10.00 i w czwartek 16.00 – 17.00.
  • Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek, w czwartek i w piątek od 17.00.
  • Za tydzień rozpoczniemy okres Adwentu. Przez dwie kolejne niedziele, w salce parafialnej, będą rozprowadzane opłatki oraz świece Wigilijnego działa pomocy dzieciom. W tygodniu świece i opłatki będzie można nabywać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Więcej informacji na temat tegorocznych Roratpodam w przyszłą niedzielę.
  • Dziękuję za ofiary oraz za prace wykonane w ostatnich dniach na rzecz naszej parafii. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę na remont katedry opolskiej.
  • Zachęcam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego. Na stoliku są też kalendarze dekanalne, po 4 zł oraz kalendarze z seminarium duchownego w Opolu, po 8 zł.
  • Dziękuję parafianom, którzy posprzątali kościół na niedzielę. W tym tygodniu zapraszam do sprzątania kościoła parafian z ul. Zapłocie.
  • W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

+ śp. Antoni Pampuch, l. 82.

+ śp. Małgorzata Młynek, l. 96. Msza św. pogrzebowa będzie w poniedziałek o 10. 30.

+ śp. Gerard Luka, l. 68. Różaniec za zmarłego będzie we wtorek o 15.45, a Msza św. pogrzebowa w środę o 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Z Ewangelii św. Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie, pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: “Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźmijcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata. Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”. Wówczas zapytają sprawiedliwi: “Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu
i przyszliśmy do Ciebie?”. Król im odpowie: “Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: “Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom. Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście mnie”. Wówczas zapytają i ci: “Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?”. Wtedy odpowie im: “Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego”. (Mt 25,31–46)

 


Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła, 46-083 Stare Siołkowice, ul. Michała 1
Tel. 77 469 20 48;
email: parafiasiolkowice19@gmail.com
Konto parafii: Bank Spółdzielczy Dobrzeń Wielki Oddział Popielów
72 8895 0006 2002 0050 6603 0001

Informacja RODO: Powyższe intencje są do użytku wewnętrznego wspólnoty parafii pw. św. Michała Archanioła w Starych Siołkowicach.

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Siołkowianin
2 lat temu

To gdzie w końcu te Msze? W Kaplicy przy Cmentarzu czy w Salce Parafialnej przy Kościele?

Siołkowianin
Reply to  Marcin
2 lat temu

Dziękuję bardzo za informację

K.R
1 rok temu

Szukam informacji o kolędzie, czy będzie rozpiska?

Kasia
1 rok temu

czy dzisiaj spotyka się młodzież która przystępuje do bierzmowania ..

lol
8 miesięcy temu

Ze względu na zagrożenie epidemią kornowirusa może jakieś transmisje niedzielnej mszy Siołkowickiej by się przydały? 🙂 Dla starszych, chorych i wystraszonych…

Kamil
Reply to  lol
8 miesięcy temu

https://msza-online.net/msze-swiete-na-zywo-po-polsku/
Tutaj mozna obejrzeć msze online.

Pampuch Roman
7 miesięcy temu

Polecam ksiedza Natanka posluchac
Kazanie – ks. P. Natanek 18.04.2020 – YouTube

księciu Ostrowsków
2 miesięcy temu

Jego Eminencja z rodu Ostrowskich – a może Ostrowsków?- nie rozumie co do niego ludzie mówią i nie liczy się kompletnie z ich zdaniem – nadal odmienia po swojemu nazwiska mimo, że ludzie tego nie chcą, i mu o tym mówią, bo i brzmi to kompletnie nienaturalnie, szczególnie w naszych śląskich warunkach.

Imię
Reply to  księciu Ostrowsków
2 miesięcy temu
Korektor
Reply to  księciu Ostrowsków
2 miesięcy temu

Nazwisko należy do właściciela tylko w mianowniku, w pozostałych przypadkach należy do gramatyki języka polskiego. Ksiądz, jak widać, zna zasady poprawnej polszczyzny i je stosuje.

Josef
Reply to  Korektor
1 miesiąc temu

Ksiadz widac sam odpowoedzial 🙂 brawo.
wazne ze koszyczek co niedziela pelny papierowych – to bedzie vrobic swoje i nie liczyc sie z ludzmi. Intencji ubedzie przez to odmienianie – ale bedzie zdziwienie po fakcie czemu wierni odwracaja sie od kosciola

R. R.
Reply to  Josef
1 miesiąc temu

Może w tym miejscu warto zadać sobie pytanie czy chodzimy do kościoła dla Boga czy dla księdza, czy ważna jest wiara czy odmienione nazwisko w intencji? Jeżeli sugerujesz, że ludzie przestaną chodzić do kościoła bo ksiadz (prawidłowo!) odmienia nazwisko, to chyba coś z ludźmi nie tak?!