Stare Siołkowice to wieś, która posiada wszystkie standardy sprawnego sołectwa, a mimo to nie mieści się w ramach.

Posiada wszystko, co cechuje dobrą miejscowość i jeszcze o wiele więcej. Wyróżnikiem tej społeczności jest bowiem zdolność do współtworzenia własnych, niepowtarzalnych projektów.

Gminna dalekowzroczna strategia, obywatelska odwaga i kreatywność mieszkańców są motorem wszelkich inicjatyw w Starych Siołkowicach. Sołeckie organizacje znane tu są ze swojej wielkiej aktywności. Kiedyś siołkowickie XIX-wieczne młyny – symbol Starych Siołkowic – napędzane były siłą wiatru.

Stare Siołkowice z lotu ptaka widok na kośćiół

Dzisiaj to ludzkie zaangażowanie i pomysłowość stanowią siłę napędową sprawnego sołectwa!

Stare Siołkowice słyną z otwartości i gościnności. Przepiękne, parkowe centrum wioski zaprasza do relaksu i historycznej wędrówki przez dziesięciolecia.

blank

Oferty gastronomicznej i hotelarskiej nie powstydziłoby się małe miasto!

Kalendarz siołkowickich wydarzeń zawiera ogrom wydarzeń i autorskich imprez. Nie znajdziemy ich w innych miejscowościach. Są wizytówką i skarbem Starych Siołkowic.

Udana symbioza sołectwa, placówek oświatowych, parafii i wszystkich miejscowych organizacji przyniosła doskonały wynik. Wynik, który jest dobrodziejstwem wszystkich mieszkańców. Zapraszamy do Starych Siołkowic! Do miejscowości nieszablonowej.

Stare Siołkowice Zapraszają

Z bogactwem historii, świetną urbanistyką, atrakcjami turystycznymi i pełnym zapleczem dla gości jednodniowych i tych na dłużej. Witamy wszystkich przepięknym krajobrazem Gminy Popielów w północnej Opolszczyźnie, gościnnością, życzliwością i kulinarnym bogactwem.

Stare Siołkowice to dobry wybór! Witamy u nas!

Położenie Starych Siołkowic

Wieś położona jest 20 km w kierunku północno-zachodnim od Opola, jest najstarszą z 12-tu miejscowości tworzących gminę Popielów. Zajmuje powierzchnię 1.506 ha, co stanowi ok.10% ogólnej powierzchni gminy. Powierzchnia Starych Siołkowic to 1506 ha, co stanowi 10% ogólnej powierzchni gminy Popielów.

Centrum Stare Siołkowice - Szlak turystyczny

W Starych Siołkowicach funkcjonują 234 gospodarstwa rolne, z czego 78% stanowią gospodarstwa małe i średnie, pozostałe to gospodarstwa kilkudziesięciohektarowe ukierunkowane na produkcję mleka i żywca wieprzowego.

Użytki rolne zajmują 85% ogólnej powierzchni Starych Siołkowic. W większości są to grunty V i VI klasy bonitacyjnej. Bardzo mały procent gruntów zajmują lasy, zaledwie 6% powierzchni wsi.

Dość duży obszar zajmują zbiorniki wodne powstałe po wykopaliskach żwiru. To właśnie w tym sołectwie znajdują się unikatowe w Europie złoża żwiru stosowane do filtrów uzdatniania wody.

Wieś położona jest 20 km w kierunku północno-zachodnim od Opola, jest najstarszą z 12-tu miejscowości tworzących gminę Popielów. Zajmuje powierzchnię 1.506 ha, co stanowi ok.10% ogólnej powierzchni gminy.blank