Przy wsparciu Urzędu Gminy Popielów udało nam się pozyskać środki na realizację projektu „Mali odkrywcy – śladami naszych dziadków”.
Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice otrzymało dofinansowanie na realizację projektu „Mali odkrywcy – śladami naszych dziadków” w ramach konkursu ogłoszonego przez Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych – Kierunek NOWE FIO 2023. Projekt został napisany przy wsparciu Urzędu Gminy Popielów, a realizowany będzie przez Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice wspólnie z nieformalną grupą „Miłośników Starych Siołkowic”.
Głównym celem projektu jest wzrost wiedzy na temat historii „małej Ojczyzny” i kształtowanie postaw społecznych oraz obywatelskich wśród dzieci i młodzieży ze Starych Siołkowic i okolic poprzez udział w konkursie literackim, spotkaniach historycznych, warsztatach historyczno-artystycznych i wyjeździe edukacyjnym do muzeum w Bierkowicach. Ale o tych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.
Całkowita wartość projektu wynosi 5 990,00 zł.