Klasa IV z Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Siołkowicach razem z rodzicami i wychowawcą zorganizowała „Szlachetną Paczkę” dla rodziny z Namysłowa

Aby pomóc w przygotowaniu prezentu dostaliśmy od wolontariusza dokładnie sprecyzowane najważniejsze potrzeby rodziny. Rodzina składała się z pani Ani, która samotnie wychowuje dwóch synów, 10-letniego Konrada i 18-letniego Patryka, który ma wrodzoną wadę kończyny dolnej i stale potrzebuje opieki oraz rehabilitacji.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców udało się spełnić wszystkie życzenia tej rodziny, nawet zakup mikrofalówki, który na początku wydawał się prawie niemożliwy

Udało się zebrać duże ilości żywności, środków czystości, ubrań (w większości nowych), pomocy szkolnych, ale także koce, pościele, ręczniki, kołdrę i poduszkę. Dobroć ludzka nie zna granic! Wolontariusz przekazał, że rodzina marzy o drobnych upominkach w postaci książki lub gry planszowej. Z tym też nie było problemu, bo dzieci chętnie się podzieliły tym co mają. Wszystkie zebrane rzeczy zostały starannie zapakowane i przekazane 9 grudnia wolontariuszowi.

Kilka dni temu otrzymaliśmy wiadomość od wolontariusza z podziękowaniem od rodziny

Cała trójka była zaskoczona ilością i zawartością prezentów. Radość i szczęście zagościło w ich domu, bo spokojnie mogą przygotować i spędzić zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Należą się wielkie podziękowania za pomoc i zaangażowanie dla rodziców i dzieci z klasy czwartej!

Ale na tym ciepłym geście szkoła podstawowa nie poprzestała!

Ponieważ cała placówka zbierała podarunki dla Domu Dziecka w Skorogoszczy! Organizatorem tego przedsięwzięcia była IV klasa, która w delegacji wraz z rodzicami w minioną niedzielę przekazała zebrane upominki. Serdeczne podziękowania dla rodziców za zaangażowanie i dobre serce!

 

 

P.S. Z tego co wiadomo nie była to jedyna „Szlachetna Paczka” przygotowana przez mieszkańców Siołkowic!