Piszemy Wam, drodzy Mieszkańcy i goście tej strony, o różnych wydarzeniach w Starych Siołkowicach. Bardzo dużo osób śledziło ostatnio informacje dożynkowe.

Jednak to co przeżyliśmy wczoraj, w tę przepiękną niedzielę, nie sposób opisać naszym niezręcznym piórem. Takich radosnych dożynek nie widziało województwo opolskie jeszcze wcale.

Kiedy pogoda jest tak sprzyjająca, chyba tylko ilość słomy i upraw siołkowickich rolników mogła ograniczyć pomysły mieszkańców w dekorowaniu całej miejscowości. To, co mogliśmy wczoraj od kościoła, wzdłuż ulic aż do boiska LKS-u podziwiać, można nazwać arcydziełami dożynek. Praca setek ludzi, ich pomysły i realizacja, konstrukcje we wszystkich możliwych wariantach, zasługują na najwyższe uznanie. Wspaniale przygotowała się do tego święta młodzież. Ich pomysłowość w korowodzie dożynkowym nie miała końca. Tak udekorowanych Starych Siołkowic chyba jeszcze nie widzieliśmy. A wszystkie dekoracja pełne radości, dobrego humoru i smaku.

Najgorsze jest to, że mieszkańcy już te arcydzieła dziś, w poniedziałek, skrupulatnie sprzątają. Dobrze, że zdążyliśmy wszystkie sfotografować. Zajęło nam to 5 GB pamięci karty. To są właśnie ludzie Siołkowic – konsekwentni od A do Z. Porządek na dożynki i porządek zaraz po nich.

Wojewódzkie święto znalazło wczoraj godne miejsce w Starych Siołkowicach. Ogrom pracy Urzędu Gminy, szkół, przedszkola, parafialnej Caritas, naszego “Samorządowego Centrum Kultury i Rekreacji”, naszych mieszkańców, wszystkich organizacji sołeckich stworzył dożynki pełne radości, elegancji, piękna i wdzięczności.

W tym miejscu, niezręcznymi słowami, dziękujemy wszystkim za to niesamowite sołeckie poruszenie. Pokazaliście, jaka jest rola i wartość mieszkańca. Pokazaliście Wasz szacunek do gości z całego województwa. Spełniliście swoje zadanie nie tylko rękoma ale przede wszystkim sercem. Radosnym sercem.

Dziękujemy wszystkim za wszelkie dobro!

Ilustrujemy to niesamowite wydarzenie kilkudziesięcioma wybranymi fotografiami. Stworzymy płytkę CD z wszystkimi zdjęciami posesji, koron i korowodu i udostępnimy ją Wam.

Zapamiętamy tegoroczne święto jako dożynki wojewódzkie, ale jeszcze bardziej jako dożynki na miarę Starych Siołkowic!

Dożynkowe dekoracje cz.1

Dożynkowe dekoracje cz.2