Z okazji “20-lecia Programu Odnowy Wsi” w Karłowicach  odbył się “Turniej Sołectw” z udziałem drużyny sportowej ze Starych Siołkowic! 

Siołkowice wystartowały w sześciu typowo wiejskich dyscyplinach sportowych takich jak: drużynowy bieg na nartach, obieranie jabłka w rękawicach roboczych, sikanie strażacką sikawką do celu, ubijanie białka wraz z testem na sztywność nad głową sołtysa i napełnianie butelki wodą na czas.

Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia konkurencja, w której zadaniem sołtysa było wyłowienie w ciągu 4 minut jak największej ilości groszówek z metalowego wiaderka wypełnionego drobnymi trocinami.  Z tą dyscypliną nasi sołtysi nie powinni mieć najmniejszych trudności, liczenie pieniążków to rutyna!   – mówi Piotr Szafrański, prowadzący turnieju.

Z rąk Pani Ilony Lenart – Sekretarz Gminy, 12 drużyn otrzymało unikatowy szklany grawer upamiętniający udział w “Turnieju Sołectw” z okazji “20-leciem Programu Odnowy Wsi” oraz pakiet upominkowy.

Organizatorem przedsięwzięcia, które połączyło dwa jubileusze 70-lecia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Karłowicach oraz XX lecia Odnowy Wsi Opolskiej było Stowarzyszenie Miłośników Karłowic i Kuźnicy Katowskiej im.ks.dr Jana Dzierżona, które pozyskało dotację w wys. 14 958 zł. Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego w wysokości 14 958 zł.