Film dokumentalny o tragedii powodzi 1997/2010 będzie opowiadał o losach mieszkańców, którzy przeszli piekło powodzi. Sytuacja z 1997 niemal powtórzyła się w 2010 roku. Czy po 13 latach od powodzi stulecia ludzie byli lepiej przygotowani? 

Swoimi przeżyciami przed kamerą podzieliła się nasz mieszkanka – Jolanta Kaczmarek, która doświadczyła powodzi i jej skutków w 1997 roku, jej rodzinny dom znajduje się na ul. Michała. Było mi bardzo ciężko przywołać z pamięci tamte chwile  – wspominała krótko przed wywiadem. 

Najważniejszy jest dla nas czynnik ludzki. Skupimy się na kilku postaciach i ich wspomnieniach. Bardzo chcemy aby odbiorca mógł utożsamić się z opowiadającym, czegoś od niego nauczył, zainspirował – mówi pan Arkadiusz Ratajski producent dokumentu. Chcemy aby film pokazywał piękno tego regionu i jego konfrontacje z żywiołem. Ważną częścią filmu będzie przedstawienie archiwalnych zdjęć z powodzi i te same miejsca dziś… po odrodzeniu.  Myślę, że sporo uniwersalnych wartości odniosą również dzisiaj ludzie w dobie panującej pandemii.

Kontakt z Panem Arkadiusz Ratajskim z R-FILM, który jest producentem i reżyserem dokumentu nawiązał się za pośrednictwem naszej sołeckiej  strony internetowej. Z niecierpliwością czekamy na premierę. Oczywiście, możecie się spodziewać publikacji na naszej stronie!

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments