Drodzy mieszkańcy! Z uwagi na to, że na chwilę obecną wiele osób powraca zza granicy na teren naszej gminy i Starych Siołkowic prosimy o zdrowy rozsądek i przestrzeganie 2- tygodniowej  kwarantanny!

Każda osoba, która powróciła zza granicy objęta jest obowiązkową 2- tygodniową kwarantanną, której nie przestrzeganie grozi karą do 30 tys. złotych. Kwarantanna oznacza nie wychodzenie z domu.

Prosimy o zdrowy rozsądek i pamiętajmy, że najważniejszą ceną jest życie i zdrowie nasze oraz naszych bliskich. Doszły nas słuchy od zaniepokojonych mieszkanców, że obowiązkowa kwarantanna domowa nie jest przestrzegana – dotyczy również wszystkich domowników! Jeżeli zauważycie, że ktoś w Waszym otoczeniu nie stosuje się do obowiązujących zasad, możecie anonimowo poinformować policję. Policja musi sprawdzić każde zgłoszenie!

Dbajmy o siebie oraz naszych bliskich! Jeżeli będziemy lekceważyć zasady walki z koronawiruesem, dla niektórych osób z naszego społeczeństwa może się to skończyć walką o życie.  

Aktualizacja [25.03.2020] Ograniczenia w przekraczaniu granicy RP

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.

Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. 

Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

Szczegóły na stronie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego