W Nowych Siołkowicach nad kąpieliskiem w ramach projektu pn. „Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w miejscowości Nowe Siołkowice – Pomost” powstają nowe pomosty warte 1 mln zł.

Aktualizacja [19.01.2020] – trwają prace nad konstrukcją

Aktualnie trwają prace nad konstrukcją pomostu – mocowane są drewnienie elementy do usadzonych podpór w gruncie.

 

Aktualizacja [01.12.2019] – wbijane są drewniane pale

Na potrzeby budowy pomostów wbite zostały już drewniane pale. Jak widać, nowe pomosty pozwolą na podziwiane zachodów słońca z nowej perspektywy. Główny pomost pobiegnie od budki ratowników wzdłuż plaży, a jego zwieńczeniem nad taflą wody będą dwa rozwidlenia wiodące do dwóch przeciwległych brzegów.

 

Całkowita wartość inwestycji wynosi 1 006 619,00 zł. Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 500 000,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014-2020. Wykonawcę wyłoniono dopiero w wyniku trzeciego przetargu zawarto w lipcu 2019r.

Prace ruszyły w zeszłym tygodniu i powstały już pierwsze betonowe fundamenty – można sobie zwizualizować wielkość tej inwestycji! Bedzie naprawdę pięknie! Zakres robót obejmuje budowę pomostu wraz z solarnym oświetleniem, bo pomost będzie podświetlany. Przewidziane są także zejścia z podestu na poziom lustra wody.