W Siołkowicach minęło ćwierć wieku II. [ZDJĘCIA]

W Siołkowicach minęło ćwierć wieku II. [ZDJĘCIA]

Fotografie dzielnicy Gbury sprzed ponad ćwierćwiecza przechowane przez p. Felippe Skora (Skóra) z Kurytyby (Brazylia) mają dziś wartość dokumentalną.

Z łatwością można spostrzec zmiany jakie w tym czasie zaszły w naszej miejscowości. Niektóre zabudowania zniknęły z krajobrazu Siołkowic. W niektórych miejscach gdzie wyburzono stare zabudowania powstały nowe budynki. Inne po przeprowadzonych remontach zmieniły nieco wygląd by nie powiedzieć – wypiękniały.

Wybudowano w tym czasie rondo w miejscu głównego skrzyżowania wsi. Przy tej okazji zlikwidowano pomnik poświęcony żołnierzom radzieckim poległym podczas forsowania Odry przy moście na drodze z Popielowa do Skorogoszczy, z uwagi na jego kształt zwany potocznie przez mieszkańców Siołkowic “Maggiflaschą”. Jest też zdjęcie najstarszej kapliczki naszej miejscowości, która została niefortunnie zniszczona podczas wyburzania stojącego bezpośrednio za nią starego zniszczonego budynku. W tym  miejscu postawiono odwzorowaną na starej – nową kapliczkę.

TAK WYGLĄDAŁY STARE SIOŁKOWICE W LATACH 90.