To już koniec wakacji, a zarazem koniec zbiorów dla naszych rolników, którzy uroczyście obchodzili dziś swoje święto na Gminnych Dożynkach w Kurzniach.

Tegoroczne lato nie sprzyjało zbytnio rolnikom, długotrwała susza oraz brak opadów niestety nie przyczyniły się na korzyść zbiorów. Mimo tego, dziś wszyscy wspólnie zgromadzili się przy ołtarzu w kościele w Kurzniach, by podziękować Bogu za tegoroczne plony i i całoroczną pracę.

Zaszczyt bycia gospodarzem tegorocznych Gminnych Dożynek przypadł miejscowości Kurznie. Jak powiedziała Pani Wójt  – małe Kurznie, a postawiły na nogi wielki dożynki. Za to trzeba im serdecznie podziękować.

W korowodzie dożynkowym nie mogło oczywiście zabraknąć Starych Siołkowic.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania poświęcając swój czas na przyjazd i udekorowanie rolniczych pojazdów.

 

 

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nieznajoma
1 rok temu

Wstyd żeby nie wiedzieć jak miejscowość z gminy sie nazywa… KURZNIE..

Agnieszka
1 rok temu

Piękne zdjęcia. Mała uwaga, dożynki odbyły się w miejscowości Kurznie (nazwa pochodzi od “kurzu”).

Vitus Kampa
1 rok temu

Yes , beautiful photos of your Harvest Festival. I enjoy seeing them each year. I and your American friends & relatives from Wisconsin have had the privilege of attending two of your Festivals in recent years. We love your traditions and your culture – and of course your beautiful people.