Wczoraj plac przed restauracją Śtantin zmienił się na jeden wieczór w ogromną festiwalową scenę!

Ponad siedem godzin muzyki na żywo mogli posłuchać goście tegorocznego festiwalu świątecznego w Starych Siołkowicach. Na festiwalowej scenie wystąpili m.in.:DJ Marco, Dzieci z Samstagskurs, Amelia Brandys, Magda Konik, Fabian Krupa, Orkiestra Select Band, Krzysztof Weber, Filip Weber&Paweł Kupczyk, Zespół Atlantis, Zespół Evita , DJ Sandra i Aneta&Norbert.

Tradycyjnie można było posmakować i zakupić swojskie wyroby wędliniarskie, a także rożne świąteczne słodkości. Nowością w tym roku było stanowisko Stowarzyszenia Nasza Wieś Stare Siołkowice z możliwością zakupu rękodzieł Pani Jolanty Kaczmarek, domowego makaronu Pani Marianny Laxy o raz stylizowanych, świątecznych pierników Pani Ireny Pierzyna. Po raz pierwszy na festiwalu swoje drewniane rękodzieła wystawiała firma Foxy Design.

Na dzieci czekała gorąca herbata oraz kakao z bitą śmietaną, a mikołjakowa drużyna chętnie napełniała wydane specjalnie na tę okazję kubki z legendarnym Gluehweinem, czyli grzanym winem. Tym, którym było naprawdę zimno, dolewano specjalną wkładkę, która dodatkowo rozweselała.

Wśród tłumów przemieszczał się sympatyczny aniołek, który obdarowywał prezentami zarówno te duże, jak i te małe dzieci.

Mimo deszczowej aury na zaproszenie ekipy “Śtantin” przybyło wielu gości z bliska i z daleka. Serdecznie Wam dziękujemy! Dziękujemy także artystom za wspaniałe występy i już dziś zapraszamy Was za rok! Do zobaczenia!