Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice zaprasza mieszkańców do wykonania i wystawiania w niedzielę 7 kwietnia 2019 r. słynnych już dziewczyn z okienka czyli MARZANEK !

Zapraszamy wszystkie panny (i nie tylko) do przygotowania okiennych instalacji z marzankami w roli głównej. W ubiegłych latach twórcze pomysły mieszkańców pozwoliły zrealizować kilkadziesiąt marzanek! Niech ta liczba będzie zachętą i motywacją.

Jury konkursowe odwiedzi i sfotografuje wszystkie dekoracje a ich twórcy zostaną zaproszeni na finał konkursu, który odbędzie się po Świętach Wielkanocy.

Marzanki i marzołki prosimy zgłosić telefoniczne do Pani sołtys, Danuty Izydorczyk pod nr telefonu 889 634 233. Nagrody czekają!

Celem akcji jest kultywowanie rodzimej, siołkowickiej tradycji związanej z okresem Wielkiego Postu – strojenia marzanek w niedzielę, zwaną niedzielą „marzanną”, poprzedzającą Niedzielę Palmową.

Zwykle marzankę stanowiły przystrojone lalki, zamocowane na zielonych gałązkach, ozdobionych kolorowymi wstążkami, które wystawiane były w oknie u szczytu budynku lub w oknach w widocznym miejscu. Informują one o obecności w domach panien na wydaniu.

Nasze Marzanki miały niecodzienną okazję gościć w Telewizji TVP Opole w programie „Opolskie o poranku”.

Niezwykłą kreatywność naszych mieszkańców poznawaliśmy w minionych edycjach. Zapraszamy gorąco do tegorocznego tworzenia nowych dekoracji z dziewczynami – marzankami (i chłopcami – marzołkami) w roli głównej!