Dziś odbyło się spotkanie adwentowe dla członków i sympatyków DFK Stare Siołkowice, tradycyjne, coroczne – ale pierwsze takie, któremu organizacji podołać musiał nowy zarząd koła DFK.

Sala w restauracji Śtantin pękała w szwach, ale to świadczy o tym, że nasze lokalne koło Mniejszości Niemieckiej ma swoje uznanie wśród mieszkańców, a cóż motywuje bardziej do działania niż ludzkie wsparcie.

Spotkanie zostało otwarte przez nową Przewodniczącą koła Pani Marię Sadlo, która przywitała zaproszonych członków oraz gości i zachęciła do częstowania się kawą i ciastem. A skoro było coś słodkiego dla podniebienia, to nie mogło zabraknąć  i czegoś miłego dla ucha, w bogatym programie artystycznym wystąpiły nasze lokalne zespoły “Heimatmelodie” i “Siołkowiczanki”, przygrywała orkiestra dęta “Select Band” oraz akordeoniści z Łubnian “Trio PRP”.

Nie mogło też zabraknąć występów dzieci z Samstagskurs.

Natomiast wszystkie dzieci, zarówno te z Samstagskurs, jak i te będące członkami, otrzymały mikołajowe paczki – a było ich naprawdę sporo, bo przygotowanych zostało aż ponad 60 paczek! W radosnym spotkaniu uczestniczyli także Przewodniczący Wojewódzkiego Zarządu Mniejszości Niemieckiej – Rafał Bartek, przedstawiciele władz gminy, gminnego zarządu DFK oraz kapłani. Mimo, że było to spotkanie radosne, uznanie i pamięć minutą ciszy oddano Ks. Jerzemu Kowolikowi, który zmarł kilka dnia temu. 

Nowa Przewodnicząca koła skierowała słowa podziękowania do Pani Eryki i Helmuta Kupki za wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz Mniejszości Niemieckiej, wręczając im oficjalne podziękowanie oraz bukiet kwiatów. Podziękowania z bukietem trafiły również do Pani Łucji Macioszek, która troszczy się o pielęgnację miejsc reprezentatywnych dla naszego koła. Pani Mari Sadlo przedstawiła wszystkim zgromadzonym skład nowego Zarządu – pisaliśmy o tym tutaj oraz kilka informacji odnośnie pracy i działań koła!

Konferansjerem programu był niezastąpiony Artur Wilpert, któremu serdecznie dziękujemy. Spotkanie adwentowe zakończone zostało wspólną kolacją w typowo bawaryjskim stylu – Bratkartoffle z Sauerkraut (czyli podsmażane ziemniaki z kiszoną kapustą na ciepło) i kiełbaską.

Impreza udana! Nowy zarząd spisał się na medal!

Dziękujemy zarządowi DFK i wszystkim sympatykom za trud przygotowania spotkania. Nasi najmłodsi członkowie DFK dziękują za słodkie niespodzianki.