Rozbudowa drogi powiatowej na ul. Klapacz zakończona – prawie zakończona. Czeka ją jeszcze III etap modernizacji.  

Jest nowa nawierzchnia asfaltowa, nowoczesny przeszklony przystanek autobusowy. Jest szerzej i bezpieczniej! Powstał nowy chodnik z nowymi krawężnikami – jednak dotarły do nas słuchy, że niektórzy mieszkańcy uskarżają się na zbyt wysokie wjazdy na ich posesje. 

Wzdłuż ul. Klapacz wycięte zostały leciwe drzewa. Kto wie – może w przyszłości będą nowe nasady? W końcu jesteśmy gminą, która jest częścią Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, więc ekologicznej zieleni nigdy za dużo. 

O remont drogi woła środkowa część ulicy Klapacz, która jest dziurawa, a w szczególności odcinek przed “Restauracją na Górce”. Z niecierpliwością czekamy na wymarzony, III etap modernizacji.

 

Aktualny postęp prac 08.09.2019 – asfalt położony!

Położone zostały dwie warstwy asfaltu. Zniknął stary murowany przystanek autobusowy. Aktualnie prace prowadzone są nad budową chodnika i obrzeżem drogi z betonowej kostki.

 

Aktualny postęp prac 31.07.2019 – rozbudowa ul. Klapacz etap II. 

Prace ziemne nad budową i przebudową kanalizacji deszczowej dobiegły końca. Obecnie prace trwają na przygotowaniu podłoża pod nawierzchnię asfaltową. Uwaga! Droga nieprzejezdna!

 

Od jutra (09.07) do Nowych Siołkowic pojedziemy objazdem!

 

Już wiosną tego roku wzdłuż ul. Klapacz zostały wycięte stare drzewa. Teraz rozbudowa nabrała tępa! Widać pierwsze efekty.  

Rozbudowa obejmuje m.in. następujące roboty:

  • rozbiórkę elementów istniejącej drogi, nawierzchni, wybranych zjazdów oraz dojść do posesji, znaków, wiaty przystankowej, 
  • poszerzenie istniejącej jezdni do szerokości 6,0 m oraz wykonanie nawierzchni drogi,
  • budowę chodnika o szerokości 2,0 m,
  • przebudowę dojazdów indywidualnych o szerokości dostosowanej do szerokości bram,
  • przebudowę 2 skrzyżowań z drogami gminnymi,
  •  przebudowę zatoki autobusowej,
  • budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej.

Na stałe z krajobrazu ul. Klapacz zniknie murowana wiata przystankowa oraz zostanie przebudowana zatoka. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2,3 mln zł. Planowany termin zakończenia robót to 30 wrzesień.