Pusto. W kościele, na siołkowickich ulicach. Jak nigdy dotąd. Zamknięte szkoły, przedszkola, restauracje, firmy. Tam gdzie życie miało swoją intensywność, jakby zegar się zatrzymał. Jesteśmy teraz, choć z lękami, bardziej obecni w naszych domach i mieszkaniach. Niejeden z nas musi zmieniać swoje przyzwyczajenia…

Nie możemy wyjść wielkanocnie do najbliższych i przyjaciół. Nie możemy witać wiosny w nowych fryzurach i letniej, eleganckiej garderobie. Nie możemy. Chwilowo rządy przejął niewidzialny wirus. Ale przychodzi do nas Wielkanoc. Czas, który jest obietnicą, że wszystko będzie dobrze! Po tragedii Krzyża, uczniów Pana Jezusa sparaliżował i zamknął w domach strach. Schowali się w obawie przed cierpieniem. Ten wyjątkowy niedzielny poranek przyniósł im i wszystkim ludziom zwycięstwo. Przestali się bać, otworzyli drzwi na nowe życie. Skończyła się ich izolacja. Pusty został tylko grób.

Wielkanoc jest obietnicą, że wszystko będzie dobrze!

Wielkanoc jest obietnicą, że wszystko będzie dobrze!

Wszystkim Mieszkańcom, Przyjaciołom i Czytelnikom naszej witryny życzymy wielkanocnego spokoju. Że wszystko będzie dobrze. Że będziemy znowu blisko. Że będziemy radosną wspólnotą. A pusty zostanie kiedyś tylko nasz grób. Taką mamy wielkanocną obietnicę. Radosnych wielkanocnych dni!