Ciekawą inicjatywą wykazali się uczniowie klas V-VIII naszej szkoły, wraz z panią katechetką Sabiną Thoma.

Na zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski dyskotece szkolnej, motywem przewodnim stała się postawa pomagania ludziom w potrzebie. Biletem wstępu na wspólną zabawę, zamiast przysłowiowej złotówki, była rzeczowa pomoc dla Łaźni dla Osób Bezdomnych, którą od 3 lat Caritas prowadzi w Opolu, przy ul. Szpitalnej 3a.  Uczniowie, wraz z rodzicami, przygotowali mydła, szampony, przybory do golenia, perfumy i ręczniki. Zebrano ponad 60 kg artykułów pierwszej potrzeby dla sprawnego funkcjonowania Łaźni. Wszystkie pachnące towary, przekazano już do Opola. 

Z usług Łaźni Caritas regularnie korzysta 70 osób bezdomnych z terenu Opola. Miejsce to jest bardzo cenione przez najbiedniejszych mieszkańców miasta. Jest bowiem pierwszą i jedyną, bezwarunkowo dostępną Łaźnią w Opolu. Korzystając z niej regularnie, bezdomni poprawiają swój wizerunek i stają się społecznie akceptowalni.

 – Chcieliśmy, jako społeczność szkolna, wesprzeć najbardziej potrzebujące osoby. Organizacja dyskoteki nasunęła nam pomysł, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Czyli bawimy się i pomagamy. Biletem wstępu stał się gest dobroczynności. Uczniowie przyszli na dyskotekę z konkretnym darem, który ułatwi komuś codzienne życie. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za wartościowe gesty – mówi p. Sabina Thoma.

Samorządowi Uczniowskiemu dziękujemy za świetną organizację wieczoru, rodzicom za techniczną pomoc oraz nauczycielom, którzy pomagali w przygotowaniach.